Organizace zápisu k povinné školní docházce do 1. tříd 2022/23

Norbert Tlustý 21.03.2022

Zápis do 1. tříd se koná ve čtvrtek 7. 4. od 13:00 do 18:00 hodin a v pátek 8. dubna od 13:00 do 17:00 hod.
Podání žádosti můžete provést elektronicky od 24. března do 7. dubna 2022.

Zápis je určen pro obyvatele trvale žijící v České republice. Zápis pro děti ukrajinských uprchlíků bude organizován v červnu v závislosti na volné kapacitě škol.

Запис призначений для жителів, які постійно проживають в Чехії. Запис для дітей українських біженців буде організований в червні в залежності від вільного потенціалу шкіл.

K zápisu přiveďte své dítě a s sebou přineste vytištěnou a podepsanou žádost, občanský průkaz a rodný list dítěte.

Pro podání žádosti klikněte na níže umístěný barevný banner. Podání žádosti bude aktivní od 24. března do 8. dubna.

Nabízíme video návod zde

Pokud nemáte možnost podat žádost elektronicky, můžete žádost o přijetí nebo žádost o odklad vyplnit přímo u zápisu ve škole.

Zákonný zástupce dítěte, kterému byl v loňském roce povolen odklad povinné školní docházky, je povinen se dostavit v dalším školním roce k novému zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání, a to do zvolené základní školy. Nemusí se tedy jednat o školu, kde bylo vystaveno rozhodnutí o odkladu.

Zápis v řádném termínu
K zápisu se dostaví děti narozené 1. 9. 2015 – 31. 8. 2016
doprovodu svých zákonných zástupců.

Předčasný nástup do školy
U dětí narozených v období od 1. 9. do 31. 12. 2016 při zápisu zákonný zástupce předloží doporučení školského poradenského zařízení, tj. pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně pedagogické centrum.
U dětí narozených v období od 1. 1. do 30. 6. 2017 při zápisu zákonný zástupce předloží doporučení školského poradenského zařízení, tj. pedagogicko-psychologická poradna nebo speciální pedagogické centrum a také doporučení odborného lékaře.

Kritéria pro přijetí jsou trvale zveřejněna na webové stránce školy zde.
Pokud v jednom z kritérií nebude možné přijmout všechny uchazeče, bude provedeno losováníK losování dojde mezi všemi uchazeči, kteří dané kritérium splňují. Losování provede člen školské rady za přítomnosti ředitele školy nebo jí pověřeného pedagogického pracovníka a zástupce zřizovatele. Losovat se budou registrační čísla, která byla přidělena uchazečům při zápisu do 1. třídy pro příslušný školní rok. V případě dvojčat bude losováno jedno z registračních čísel pro obě děti.

Zákonní zástupci přinesou k zápisu:

• Vytištěnou a podepsanou Žádost o přijetí/ Žádost o odklad podanou přes aplikaci Zápisy online na webové stránce školy
  • rodný list dítěte nebo jeho ekvivalent
  • občanský průkaz zákonného zástupce dítěte
  • cizinci cestovní pas s povolením pobytu
  • doporučení (PPP, SPC, lékař…)
  • rozhodnutí o odkladu povinné školní docházky v případě, že byla v dubnu 2021 žádost o odklad podána na jiné škole v ČR

Žádost o odklad

K žádosti o odklad je třeba přiložit dva doklady:

1. doporučení PPP nebo SPC
2. doporučení dětského lékaře, vyšetření odborného lékaře nebo klinického psychologa (dle obtíží dítěte).

Obě doporučení je třeba přiložit k žádosti u zápisu nebo nejpozději do 30. dubna 2022. Pokud nebudete mít všechna potřebná doporučení při zápisu, vyplňte nejdříve žádost o přijetí.

Bydliště zákonný zástupce doloží občanským průkazem nebo výpisem z evidence obyvatel.

Zveřejňujeme Desatero pro rodiče, materiál, se kterým by se měli rodiče před zahájením povinné školní docházky seznámit.

Nevíte si rady, jestli pro své dítě požádat o odklad? Nejlepší je poradit se s odborníkem, např. z některé pedagogicko-psychologické poradny. Může Vám pomoci také tento Dotazník školní zralosti.

Na školní rok 2022/2023 budou otevřeny tři 1. třídy s celkovým počtem 72 žáků.