Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Vykoumej komiks 2024 | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Vykoumej komiks 2024

Norbert Tlustý 02.04.2024

Jde již o dvanáctý ročník celopražské výtvarné soutěže určené dětem, které rády kreslí a vymýšlí příběhy. Soutěž dává prostor začínajícím autorům a zároveň umožňuje srovnat svoji tvorbu s počiny svých vrstevníků. 

Proto i naši žáci ze třetích až pátých tříd vytvořili krátký komiks na jakékoli téma a ti nejvytrvalejší, kteří komiks po 2 měsících dokončili, vešli do soutěže. Kreslili příběhy o postavách, které si sami vymysleli. Téma komiksu zpracovali různými technikami. Využili kresby, malby i koláže. 

V květnu se mohou všichni účastníci těšit na výstavu zaslaných prací, která je určena i pro učitele, rodiče a kamarády. Zde budou vyhlášeny výsledky, předány tematické ceny a autoři těch nejlepších komiksů budou pozváni na komiksový workshop. 

Proto těmto autorům držíme pěsti, aby díky úspěšnosti svých prací mohli nahlédnout do zákulisí komiksové práce a tvořivé dílny s profesionálem.

A protože minulý rok byli žáci naší školy úspěšní, budeme doufat v úspěch i letos.


Powered by Froala Editor