Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Žáci prvního stupně uklízeli svět | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Žáci prvního stupně uklízeli svět

Norbert Tlustý 27.03.2024

Vybaveny na jarní úklid rukavicemi a odpadkovými pytli se jednotlivé třídy vydaly jak do okolí školy, tak do vzdálenějších míst našeho obvodu Prahy 13, např. do Prokopského údolí, a s nadšením sbíraly všechno to, co správně patří do koše. Při tomto úklidu si děti uvědomily, že taková práce může být nejen užitečná, ale také zábavná. Údivem pak bylo, co všechno jsou schopni někteří lidé do přírody odhodit – nejen láhve, plechovky, plasty a papírky, ale i pilku, pneumatiku, židličku, běžky nebo lyži. Po domluvě s radnicí Prahy 13 byly pak naplněné pytle sváženy na místa k tomu určená.

Ekologická výchova je v dnešní době jedním z hlavních témat v udržitelnosti zdravé přírody a rádi jsme se do tohoto projektu zapojili. Všichni žáci, kteří se na úklidu podíleli, si z tohoto dne odnesli jeden zásadní poznatek – že do ochrany přírody se může zapojit úplně každý už třeba tím, že sám nebude odhazovat do přírody to, co do ní nepatří.

Za 1. stupeň - Markéta Líznerová

Powered by Froala Editor