ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

83 žáků v matematické soutěži Pangea

Norbert Tlustý 03.05.2021

Již po sedmé se uskutečnila matematická soutěž Pangea pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, které baví počítání a logické uvažování. Pangea je zajímavá ve výběru matematických úloh, které vycházejí z běžného života kolem nás. Pro každý rok jsou vybírána jiná témata. V posledních letech se objevila témata z architektury, medicíny, sportu, dopravy, zdravého životního stylu...  Letos bylo jednotícím prvkem výtvarné umění. Veškeré matematické úlohy z minulých let jsou k dispozici ke stažení zde.

Do soutěže Pangea se naše škola zapojuje každoročně a letos se jí účastnilo 83 našich žáků v kategoriích 4. a 5. tříd. Během distanční výuky řešili on-line 15 soutěžních úloh různé náročnosti.

Nejúspěšnější řešitelé 4. tříd:    Viktorie Procházková

Matyáš Hladěna

Martina Všetičková

Nejúspěšnější řešitelé 5. tříd:    Ema Adámková

Daniel Soukup

Karolína Šebestová

Nejlepší řešitelé z celé ČR budou pozváni na finále, kde se bude soutěžit o hodnotné ceny. Držme palce, aby někdo z naší školy postoupil.