Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website ZŠ Mládí v České televizi | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

ZŠ Mládí v České televizi

Norbert Tlustý 10.11.2023

V průběhu měsíce října a listopadu navštívili žáci třetích a pátých tříd prostory České televize. Během exkurze si děti prohlédly známé postavy Jů a Hele, poslechly si všeobecné informace o ČT, zhlédly krátký dětský film. Velmi zajímavá byla ukázka vývoje televizorů – od prvních přístrojů až po současné. Nejvíce ovšem děti zaujala možnost vyzkoušet si práci s kamerami a přenosem na obrazovku. 

Exkurze vedla mezi mnoha studii, v nichž se natáčí nejrůznější pořady a filmy České televize. Děti měly možnost vidět, jak taková studia vypadají, nahlédly do dílen, v nichž se připravují a vyrábí potřebné rekvizity, vybavení a kulisy nutné pro přípravu scén.

Všechny děti viděly na vlastní oči kousek natáčení – jak takové natáčení probíhá, kolik lidí je nezbytných, kolikrát je potřeba natočit jednu krátkou scénku a podobně. Byl to pro všechny velký zážitek. 

Obdiv sklidila i velká maketa zobrazující pohled na celý areál České televize. 

Prohlídka byla zajímavá, všichni byli nadšení a odnesli si plno zážitků a informací.

Powered by Froala Editor