Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Vánoční zmizení Rudolfa II. | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Vánoční zmizení Rudolfa II.

Alena Merhautová 30.01.2023

V pátek 27. 1. se třída 7. B vydala na QR hru Vánoční zmizení Rudolfa II., kterou vytvořil Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy. Hra se odehrávala v okolí Pražského hradu a na Malé Straně.

Přibližně 5kilometrový okruh, který čítal 13 otázek, třídu zavedl do historických, literárních, filmových a malebných pražských zákoutí, např. do části Hradčany - Nový Svět, kde žáci zhlédli  pozůstatky tehdejších městských hradeb a křivolaké úzké uličky s malými domky. Hra je dále zavedla k domu U Dvou slunců, kde část svého života strávil spisovatel Jan Neruda, dále na Čertovku, kterou proslavila filmová série z 80. let Chobotnice z II. patra, a na Kampu, romantický ostrov na řece Vltavě.

V každé části si děti na mobilní telefony načetly QR kódy a odpovídaly na záludné otázky z období života a vlády Rudolfa II. V cíli na ně čekal nelehký úkol, odhalit podobu obrazu Rudolfa II., který se ztratil a žáci ho měli po splnění všech otázek nalézt. A podařilo se! Nevšední školní den si užili a navíc nabyli mnoho poznatků. 

Těšíme se na další QR hru!

Iveta Pichlová, třídní učitelka 7. B

Powered by Froala Editor