Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Tělocvik na ledě | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Tělocvik na ledě

Norbert Tlustý 19.03.2024

Žáci prvního stupně od 3. do 5. ročníku vyměnili tělocvičnu školy za kluziště a hodiny tělesné

výchovy trávili na zimním stadionu na Lužinách. V listopadu se poprvé opatrně rozjezdili a postupně získávali jistotu v bruslení. Postupně se zdokonalovali a trénovali základní dovednosti - od bruslařského postoje, zpevnění těla v rovnovážné pozici, vstávání z ledu, střídání chůze a skluzu, přenos váhy z nohy na nohu, brždění pluhem nebo smykem, vyjíždění oblouků, principy rozjezdu, a především přímou jízdu, kterou si nejlépe procvičili hrami Na babu, Mrazíka a sluníčko, Rybičky. Nejdůležitější bylo navodit příjemné zážitky a získat pocit radosti z tohoto sportu.

Poslední bruslení v roce 2014 absolvovali žáci v pátek 15.3. Po tomto datu se pro školy hala uzavřela a skončila tím zimní sezóna. Naše škola se bude opět těšit na novou bruslařskou sezonu v příštím školním roce.

Mgr. Pavla Fialová

Powered by Froala Editor