Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Světový den laskavosti pro útulek | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Světový den laskavosti pro útulek

Norbert Tlustý 20.11.2023

13. listopad je Světovým dnem laskavosti. Naše školní družina se letos, ostatně jako každý rok, zapojila do projektu „Jsem laskavec“, který zaštiťuje Nadace Karla Janečka. V tomto školním roce jsme se rozhodli podpořit psí útulek Voříškov v Chýnici u Prahy, který pečuje o opuštěná a týraná zvířata, zejména o psy. Děti z oddělení 2.C a 3.A se zapojily nejen sbírkou dek, granulí a pamlsků, ale i aktivně, vyráběly ze starých triček psí hračky. Spojily tak své síly, um a hlavně nadšení, a proto jsme mohli kromě nakoupených darů shromáždit přes 30 kousacích uzlů. V prosinci nás pak čeká návštěva útulku a předání našich dárků ošetřovatelům pejsků, venčení a společné povídání, na které se děti velmi těší. Během celého laskavého týdne, kdy jsme chystali a vyráběli dárky pro útulek, si žáci uvědomili, že každý může přiložit ruku k dílu a pomoci tak těm, kteří to potřebují, a také to, že žádné zvíře není hračka, ale živý tvor a má mít naši pozornost, péči a pomoc.

za ŠD Petra Hřivnová


Powered by Froala Editor