Školní družina v Galerii ČT

Norbert Tlustý 27.05.2024

Ve čtvrtek, 23.5. navštívily děti z oddělení školní družiny 2.C a 1.B rovnou dvě interaktivní výstavy Galerie České televize. Tyto výstavy se týkají historicky nejúspěšnějších pořadů ČT za posledních 70 let („Telka slaví 70 let“), a pak samotného procesu výroby TV pořadů od prvotního nápadu až po samotné odvysílání („Příběh pořadu“). Děti si tak mohly vyzkoušet např. dabing, přípravu kostýmů, stát se na chvíli osvětlovačem, režisérem nebo pohádkovou bytostí. Aktivit nabízely obě výstavy opravdu mnoho. Nejoblíbenějšími se staly ty, které souvisely s pohádkami a večerníčky. Návštěvou galerie jsme tak volně navázali na exkurzi ČT, které se zúčastnili žáci druhých tříd v březnu tohoto roku.

Za ŠD Petra Hřivnová