Škola v přírodě 5. tříd

Klára Dzúrová 23.05.2024

Již druhý den strávili žáci pátých tříd v krásném prostředí Šumavy, v obci Nové Hutě. Díky příznivému počasí pobývají děti většinu času venku na čerstvém vzduchu, kde se s radostí věnují originálním kovbojským aktivitám: hazardu, salooním tancům, těžbě a pašování zlata a také jízdě na koňském spřežení. S úspěchem u dětí se setkala i místní kuchyně. Zítra nás čeká celodenní výlet za jeleny do obce Kvilda. Věříme, že počasí nám bude nakloněno i nadále.

Středa a čtvrtek na divokém západě

Ve středu se žáci pátých tříd vydali na celodenní výlet do obce Kvilda. Navštívili zde návštěvnické centrum a informační středisko Národního parku Šumava, kde se dozvěděli zajímavé informace o zdejší fauně a flóře. Děti měly štěstí, a tak kromě jelenů spatřily i vzácného rysa ostrovida, samici Káču. Za celý den jsme ušli úctyhodných 18 kilometrů.

Čtvrtek byl věnován závěrečné tematické hře. Děti v týmech luštily náročnou šifru. Díky úspěšnému řešení se dozvěděly, kde se skrývá truhla s pokladem, o jejíž obsah se následně mohly podělit. V závěru dne proběhlo celkové vyhlášení hry a následovala diskotéka.

Děti si celý program moc užily, ale už se pomalu začínají těšit domů. Zítra dorazíme ke škole cca ve 13:00.