Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Půjdem spolu do Betléma | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Půjdem spolu do Betléma

Norbert Tlustý 20.12.2022

Děti ze 3.A si adventní čas zpestřily návštěvou edukačního programu v Letohrádku Kinských na úbočí Petřína v Kinského zahradě. Národopisné muzeum dětem nabídlo program „Půjdem spolu do Betléma“.

Děti se dozvěděly, kdo je to svatá Barbora a svatá Lucie, jak vypadala štědrovečerní večeře a zahrály si příběh o narození Ježíška. V expozici věnované vánočním zvykům si děti prohlédly, jak skromně naši předkové zdobili svá stavení. Všechny zaujaly dekorace z jablíček, sušeného ovoce a pečiva pod názvy vrkoč, svět a zahrádka. Ve výtvarné dílně si děti ozdobily voňavý perníček. 

Adventní program se opravdu vydařil.

Zuzana Zemanová
Zahrádka, svět, vrkoč

Powered by Froala Editor