Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Poznávací zájezd do Francie a Německa 5. - 9.6. 2023 | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Poznávací zájezd do Francie a Německa 5. - 9.6. 2023

Alena Merhautová 12.06.2023

Francouzsko-německé zážitky na ZŠ Mládí

První červnový týden se čtyřicítka žáků z osmých a devátých tříd vydala načerpat nové zážitky na západ od našich hranic. Poznávací zájezd do Paříže, Štrasburku a Norimberku nám obrazně i doslova dovolil ochutnat to nejzajímavější z třech evropských měst, zkusit si komunikovat v němčině a francouzštině a dozvědět se důležité informace z evropských dějin.

Během čtyř dní na cestách jsme ale zažili mnohem víc než jen turistickou „rutinu“. Exotická muzea, placení pokuty v metru, hledání společných řešení a solidarity, ubytování v hotelích s dalšími lidmi z jiných zemí, demonstrace i festivaly… ranní dopravní špičky i stovky kilometrů – to vše nás neminulo a my jsme za to vděční!

Společné zážitky jsme sdíleli na platformě padlet, která žákům dovolila ukázat naši cestu rodině i přátelům.

ZŠ Mládí se po cestě do Anglie minulý rok s konečnou platností vrací do před-covidových časů. Výuku bez zahraničních zkušeností si u nás opět neumíme představit. Teď již jen vymyslet, kam dál ve školním roce 2023/2024.

Tomáš Klinka, vyučující Fj a vedoucí zájezdu