Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Poslední video projekt skupiny žáků z IX. B | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Poslední video projekt skupiny žáků z IX. B

Alena Merhautová 28.06.2024

Výuka cizích jazyků nemusí vždy probíhat ve třídě. Žáci IX. B mají za sebou řadu nejrůznějších skupinových projektů. Jak se blížil konec školního roku, začali jsme přemýšlet, jak zúročit devět let výuky angličtiny. Proč nezkusit angličtinu v praxi a nevyzpovídat cizince hovořící anglicky, kterých do našeho krásného města přijíždějí tisíce denně?

Žáci se rozdělili na dvě skupiny. Hoši se zprvu rozhodli, že budou cizincům vyprávět vtipy a sledovat jejich reakce. Nakonec tento nápad zavrhli a rozhodli položit cizincům pár otázek o naší zemi.

Děvčata nejdříve přemýšlela o tom, že by cizincům připravila malý kvíz. Nakonec se ale i tato skupina rozhodla, že si s návštěvníky Prahy popovídají o naší zemi.

Nejdříve jsme vyrazili na Staroměstské náměstí. Tam je přeci největší koncentrace cizinců. Tento nápad ale právě proto nebyl nejšťastnější. Všude byl hluk a shon, do toho začaly odbíjet zvony a ne každému návštěvníku se chtělo postavit se před kameru a odpovídat na otázky deváťáků.

Další týden jsme se rozhodli zkusit štěstí v areálu Pražského hradu. Natáčeli jsme v rozkvetlé Královské zahradě a vše se povedlo na jedničku! Návštěvníci zahrad byli ochotní se se žáky bavit. Žáci postupně ztráceli ostych a radovali se z toho, že se domluví a že rozumí. Angličtina jako univerzální mezinárodní jazyk zafungovala perfektně na obou stranách. Nepotkali sice ani jednoho rodilého mluvčího, ale domluvili se s lidmi ze všech koutů světa. Mohli si tak ověřit, že učit se cizí jazyky má smysl.

PhDr. Doubravka Matulová, vyučující Aj a KAj 

Zde jsou odkazy na natočená videa - ZDE a ZDE

Powered by Froala Editor