Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Pasování na čtenáře | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Pasování na čtenáře

Norbert Tlustý 05.06.2023

Prvňáčky v pátek ráno 2. června překvapila nečekaná speciální královská pošta s pozvánkou na školní dvůr. Tuto pozvánku psal sám král Ota I z Království čtenářů. Děti tipovaly, za jakým účelem byly na dvůr pozvány.  Jediné, co věděly, bylo, že je tam čeká nějaké překvapení.

A opravdu, sotva se posadily, na dvůr vstoupila jeho výsost král Ota I z Království čtenářů. Král přijel ve slavnostním hermelínu s mečem po boku a korunou na hlavě. Krátce k dětem promluvil a řekl jim, že je osobně přijel pasovat na čtenáře, protože se dozvěděl, že se celý školní rok pilně učily číst.

Jeden po druhém žáci klekali před králem, který je poklepáním mečem na rameno pasoval na čtenáře.  Vše bylo stvrzeno předáním pamětního listu každému prvňáčkovi.

Tato slavnostní událost se nejen dětem opravdu velmi líbila.

Pasování na čtenáře připravily paní učitelky z 1. tříd, Alena Janíčková, Soňa Egermaierová a Radka Pechačová. Roli Krále Oty I. si zahrál školník, Pavel Kafka.

Powered by Froala Editor