Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Lyžařský kurz v Janských Lázních | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Lyžařský kurz v Janských Lázních

Alena Merhautová 06.01.2022

Lyžařský výcvik v Jánských Lázních

Žáci 8. a někteří i z 9. ročníku se účastnili lyžařského výcviku v penzionu Smrčina v Jánských Lázních. První den po ubytování byli žáci rozřazeni do družstev, ve kterých pak probíhal lyžařský výcvik. První večer žáci věnovali seznámeni s řádem kurzu, s pravidly bezpečného lyžování a režimem pobytu. 

Bohužel hned druhý den nám nepřálo počasí k zahájení výcviku na svahu. Intenzivně pršelo téměř celý den, a tak jsme si připravili program uvnitř penzionu. Na dopoledne p. uč. Veverka připravil žákům přednášku na téma techniky lyžování s názornou video ukázkou. Odpoledne ostatní učitelé TV připravili dětem „soutěžní odpoledne“ plné sportovních a vědomostních úkolů. 

Včerejší den se konečně ochladilo a mohli jsme se plně věnovat výcviku na lyžích. Děti si bravurně poradily i s těžkým mokrý sněhem a celkově náročnými podmínkami.

Druhá polovina lyžařského kurzu už nabídla vynikající sněhové podmínky s čerstvým prachový sněhem. Ve čtvrtek jsme toho opravdu využili, kdy jsme se po celodenním lyžování vydali ještě na večerní lyžování do Pece pod Sněžkou. Děti tak poznaly alespoň částečně i další lyžařské středisko. 

I přes velký mráz si to lyžaři moc užili. Do chaty jsme se vraceli až těsně před 22.00 hod. Tento večer ani neměli učitelé takovou práci s hlídáním nočního klidu😊

Další den nás už čekaly lyžařské závody. Vedoucí postavili 2 kolový závod, kde o pořadí rozhodoval součet obou kol. Radostí bylo, že všechny děti závod dokončily, včetně těch, které stály na lyžích poprvé na kurzu. Odpoledne už jsme lyžovali opět po jednotlivých družstvech. 

Kurz jsme zakončili již tradičně vyhlášením vítězů závodů, předáním cen a závěrečnou diskotékou. 

Věříme, že si všichni kurz užili a odvezli si spoustu nových zážitků. Za nás učitele patři dětem dík za nasazení a radost z lyžování i přes náročné podmínky. 


 Mgr. Kateřina Wollnerová, vedoucí kurzu

 

 

Powered by Froala Editor