Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Letem netopýřím světem | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Letem netopýřím světem

Norbert Tlustý 15.11.2023

V úterý 14. 11. se žáci 8. B vydali spolu se svou třídní učitelkou a vyučujícím přírodopisu do Královské obory Stromovka, aby se zúčastnili mezipředmětové exkurze zaměřené primárně na netopýry, o kterých se osmáci letos na podzim učili. 

V parku se nachází quest neboli hledačka s 12 stanovišti, kde jsou úkoly týkající se obory a jejích zvířecích obyvatel, především netopýrů. Žáci plnili na jednotlivých stanovištích úkoly a do připravených pracovních listů zapisovali řešení a dle nich počítali číselné kódy. Na konci 6kilometrového okruhu zadali poslední vyluštěný kód do tajemné skříňky, ve které byly připraveny odměny pro správné luštitele. Během dopoledne žáci obdrželi i speciální odměny, neboť doprovázející učitelé, kteří exkurzi vedli,   po celou dobu žáky seznamovali s historií, zajímavostmi a s faunou a flórou této krásné pražské lokality.

Iveta Pichlová, TU 8. B

Powered by Froala Editor