Deváťáci v ČNB

Norbert Tlustý 22.10.2024

V průběhu října navštívily deváté třídy hlavní sídlo České národní banky v centru Prahy. V historické budově na ně čekala 90minutová exkurze s rozmanitým programem – interaktivní panel s historií naší měny, zmenšenina ČNB s doplněním, přehled, kde všude po ČR jsou sídla této banky, interaktivní hry, panely, mikroskopické zkoumání bankovek, nasvícení bankovek pod UV světlem, kulatý stůl vedení ČNB apod.

Třídy byly rozděleny do 2 skupin a pod vedením lektorů procházely stálé expozice, kde se dozvěděly více jak o historii budovy a našich měnách, tak o současné situaci.

Žáci se lektorů ptali na různorodé otázky. Lektoři byli milí a vstřícní a dětem ochotně odpovídali. Na závěr jsme byli pochváleni, naše skupiny prý byly jedny z nejzvídavějších a nejhodnějších návštěvních skupin v bance.

Děkujeme našim deváťákům za reprezentaci školy na veřejnosti. Díky patří také paní učitelce Lucii Setikovské za zařízení této skvělé exkurze.

Iveta Pichlová, třídní učitelka IX. B