Cesta žáků do Království železnic

Norbert Tlustý 15.02.2023

Žáci třetího, čtvrtého a pátého ročníku se v uplynulých týdnech vydali do Království železnic, kde pro ně byl připraven pestrý program. Prohlédli si zde zmenšené modely českých železnic a nádražních budov, a dále si vyzkoušeli, jaké je to být řidičem tramvaje, vlaku či autobusu.

Prohlídka expozice byla proložena různými besedami – o dopravě, o profesích ve veřejném sektoru a o první pomoci. Žáci se tak dozvěděli více o dopravních prostředcích všeho druhu včetně městské hromadné dopravy, o práci policistů, hasičů a záchranářů. Dále se seznámili s řešením krizových situací. Část žáků si také vyzkoušela základy programování pomocí programovatelného vláčku Intelino. Celý program si žáci užili.