Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Vítezové soutěže Gymnázia Menza, s.r.o. | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Vítezové soutěže Gymnázia Menza, s.r.o.

Norbert Tlustý 07.11.2023

2. listopadu 2023 se konala na Mensa gymnáziu soutěž Talent základek. Na soutěž přišlo 52 dětí z 5. tříd ZŠ z Prahy 5, 6, 13 a 17. 

V první části se soutěžilo ve všeobecném přehledu, kde byly otázky týkající se matematiky, zeměpisu, dějepisu, literatury, filmu, přírodopisu, občanské výchovy atd. V rámci všeobecného přehledu si všichni vyzkoušeli práci s hlasovacím zařízením Active Expression. Ve druhé části testu měly děti prokázat, co všechno vědí o své městské části. Letos se opět ukázalo, že se děti na tuto část připravují čím dál lépe, takže si obstojně poradily s otázkami typu, kde mají ve svém okolí nejbližší sportoviště, koupaliště nebo nemocnici či jaké noviny městská část vydává a které známé osobnosti bydlí v jejich okolí. Naší snahou kromě jiného bylo, aby se díky této soutěži začaly o dění ve své městské části více zajímat a aby věděly, kde mohou nedaleko od svého bydliště aktivně trávit volný čas.

Záštitu nad soutěží pro svoji MČ převzali starostka Prahy 17 Mgr. Alena Kopejtková, starosta Prahy 13 Ing. David Vodrážka, starostka MČ Praha 5 Mgr. Radka Šimková, starosta MČ Praha 6 Mgr. Jakub Stárek, za což jim patří náš dík.

Z Prahy 13 v soutěži uspěli tři žáci. 

1. místo Kryštof Machatý ZŠ Mládí 

2. místo Jaroslav Urban ZŠ Mládí 

3. místo Veronika Brožová FZŠ Mezi školami 

Vítězové si odnesli hodnotné ceny. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Powered by Froala Editor