Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Úspěch našich žáků v soutěži Ventures Books aneb pokračujeme s videoprojekty v angličtině | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Úspěch našich žáků v soutěži Ventures Books aneb pokračujeme s videoprojekty v angličtině

Alena Merhautová 14.01.2023

Od video projektu do soutěže k celoškolnímu Dni bez aktovek

V říjnu letošního roku jsme se ve škole dozvěděli o soutěži, kterou vyhlásila společnost Ventures Books. Úkolem bylo natočit video o fiktivním nebo skutečném festivalu v délce 1 minuty. Žáci 9. B zkušenosti s natáčením mají již od šesté třídy. Pravidelně se účastnili video hodin s rodilým mluvčím, které probíhaly v režii BBC a nakladatelského domu Pearson. Učebnice tohoto nakladatelství u nás distribuuje společnost Ventures.

Rozhodli jsme se tedy, že se soutěže zúčastníme. Začali jsme přemýšlet, o jaký festival by se mohlo jednat. S nápadem na Den bez aktovek přišel Filip Pavlović. Všichni nadšeně souhlasili. Našli jsme si informace na webu a začali vymýšlet, co bychom si místo aktovek mohli přinést. A pak vznikl nápad, že by se tohoto festivalu bláznivých nápadů mohla zúčastnit celá škola. Toto jsme zrealizovali den před vánočními prázdninami - 21.12., a to s velkým nadšením celé školy:-)

Video jsme tedy natočili, odeslali do soutěže a napjatě čekali, zda budeme se svým nápadem úspěšní. Jaké bylo naše překvapení, když přišel mail, ve kterém nám oznamovali, že jsme skončili třetí a že dostaneme diplom a ceny. V naší kategorii se zúčastnilo celkem 34 týmů. Máme být na co pyšní! 

V lednu jsme tedy přivítali v naší škole návštěvu z nakladatelství Ventures spojenou se slavnostním předáním cen a diplomů - viz fotografie níže.

PhDr. Doubravka Matulová, vyučující Aj

Odkaz na webové stránky organizátora soutěže - ZDE 

Odkaz na videoprojekt žáků  - ZDE

Odkaz na diplom -  Certificate

Powered by Froala Editor