Úspěch našich žáků v přespolním běhu

Alena Merhautová 02.10.2023

Máme tu další školní rok a s ním přichází i další ročník žáky oblíbených sportovních soutěží.  První letošní událost se uskutečnila na Velké Ohradě v přilehlé ZŠ Klausova. Jednalo se o přespolní běh. Pro žáky byla připravena trasa na rozsáhlé louce hned za základní školou. Dle věkových kategoriích byly jednotlivé běhy rozděleny vzdálenostně od 750 metrů až po 2 kilometry. Za naši školu jsme se vypravili celkem s 26 žáky, abychom se pokusili zabojovat o umístění alespoň v některé z kategorií.

Náš výběr si vedl nanejvýš báječně a dokázal obsadit medailová umístění hned ve čtyřech z šesti kategorií.

3. místo pro chlapce z 5. třídy (Poncar Radek, Hrubý Jakub, Straka Matěj, Chrudimský Adam)

2. místo pro chlapce ze 7. třídy (Růžička Šimon, Loskot Jakub, Strych Šimon, Drastík Marek)

2. místo pro dívky z 8. a 9. třídy (Oudránová Anna, Knapová Sophie, Popko Děcká Maya, Dvornáková Aneta, Harnochová Kristýna)

1. místo pro chlapce z 8. a 9. třídy (Vašák Jannik, Fořt Tomáš, Kubíček Jan, Chobot Oliver)

Tímto výkonem hned v úvodu jsme velice potěšeni, sbíráme cenné body, a navíc se můžeme těšit na postup do krajského kola 12.10. s naší vítěznou kategorií, kde budeme čelit výzvě závodu na 3 kilometry.

Michael Štěpánek, vyučující TV