Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Projekt ve výuce AJ - ERASMUS Plus | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Projekt ve výuce AJ - ERASMUS Plus

Alena Merhautová 16.12.2021

ZŠ Mládí se již řadu let účastní mezinárodních projektů v rámci programu ERASMUS Plus. V době pandemie covid-19 jsou osobní kontakty mezi školami poněkud ztížené. Proto vznikl nápad společného projektu šesti škol. Kromě naší školy se do projektu zapojily dvě školy z tureckého hlavního města Ankary, po jedné z německého Wuppertalu, francouzského Dunkerque a španělského Jaenu. Tématem jsou svátky a významné dny. 

V každé škole má tým žáků za úkol v prostředí Padlet připravit informace o svátcích a významných dnech ve své zemi pro žáky z ostatních škol. Poté proběhnou online setkání, kde si skupiny žáků z jednotlivých škol budou o těchto svátcích a významných dnech povídat. Určitě dojde na srovnávání tradic a způsobů oslav v jednotlivých zemích.

První zajímavou akcí bylo online setkání menších skupin žáků ze všech šesti škol, kde se účastníci tohoto neformálního setkání měli možnost představit, navzájem si popovídat o svých zájmech i o tom, jak se jim projekt a práce na něm líbí.

Následovala další akce, o které se můžete něco dozvědět přímo od účastníků tohoto projektu, žáků 8. B naší školy: „Naše třída se účastní projektu FESTIVITIES, ve kterém máme za úkol představit naše svátky nebo významné dny. Na Vánoce každá z šesti škol poslala balík s produkty vyrobenými v jejich zemi jiné škole, v našem případě do Turecka. Rozhodli jsme se jim poslat čokoládové tyčinky Kaštany, piškotové Brumíky, bonbóny Slavia a Hašlerky, dřevěné ozdoby na stromeček, rolničky, fotky české pohádkové postavičky Krtečka, čokoládové Kočičí jazýčky, odkaz na Spotify s Vánočními koledami, QR kód s videem o naší škole, který jsme natočili minulý rok, a hlavně ručně vyrobené přání k Vánocům. S posíláním byl problém v tom, že Turecko není členem EU a většina společností nedovoluje posílat do Turecka jídlo. Nakonec se škole povedlo vše poslat. Dokonce nám kamarádi z Turecka už stihli poslat fotky. My čekáme na balík z Francie a už se se na něj všichni hodně těšíme.“

Dočkali jsme se našeho balíčku od kamarádů z Francie. Ochutnali jsme bonbóny s příchutí fialek, francouzské oplatky a další dobroty. Už se těšíme, že se sejdeme online při prezentaci našich projektů.

V lednu bude projekt pokračovat prezentacemi jednotlivých škol v prostředí PADLET a dalším online setkáním.Powered by Froala Editor