Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Pokračujeme v úspěšných BBC Live Classes v hodinách Aj | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Pokračujeme v úspěšných BBC Live Classes v hodinách Aj

Alena Merhautová 20.03.2022

Je graffiti umění?

Ve čtvrtek 17. 3. se žáci devátého ročníku ZŠ Mládí virtuálně setkali se svými vrstevníky z dalších pěti škol z Maďarska, Španělska, Brazílie, Turecka, Slovenska a dvou z Polska, aby se spolu se svým učitelem Michaelem Brandem z Anglie zamysleli nad výtvarným uměním vytvářeným na veřejných místech, tak zvaným „street art“.

Zhlédli video, ve kterém se obyvatelé anglického Bristolu vyjadřovali k jednotlivým graffiti, která zdobí či hyzdí ulice jejich města. Poté si povídali s žáky z polského předměstí Varšavy Mysiadło a vybírali s nimi graffiti, která by se jim líbila. S žáky z turecké školy v Ankaře si zase vyměňovali názory na graffiti v okolí jejich bydliště.

Nad významem a možným poselstvím jednotlivých děl street art se budou zamýšlet i ve vlastní prezentaci jednotlivých graffiti, se kterými se setkávají v okolí svého bydliště. 

Ve video hodině v rámci oceňovaného projektu Live Classes prokázali naši žáci výbornou znalost angličtiny, schopnost konverzovat na poměrně náročné téma a vyjadřovat vlastní názory.

PhDr. Doubravka Matulová, vyučující Aj

 

 

           

Powered by Froala Editor