Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website No Backpack Day na naší škole | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

No Backpack Day na naší škole

Norbert Tlustý 03.01.2023

Cílem tohoto recesistického projektu bylo, připomenout si milióny dětí na naší planetě, které ujdou denně kilometry pěšky do školy. Knihy a školní pomůcky nosí v různých zavazadlech, protože si nemohou dovolit školní batohy. 

Akce proběhla 21. prosince. Zapojila se do ní naprostá většina žáků, včetně některých učitelů. Před akcí jako upoutávku natočili žáci naší školy video, které můžete zhlédnout - ZDE 

Tuto akci „No Backpack Day“ (Den bez batohů), vymyslela Mongai Fankam, 16letá slečna. Na mnoha školách po celém světě se tento happening stává tradicí. Webovou stránku zakladatelky akce navštivte na adrese: https://www.nobackpackday.org/