Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Hodiny AJ on-line s rodilým mluvčím - Pearson and BBC lessons | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Hodiny AJ on-line s rodilým mluvčím - Pearson and BBC lessons

Alena Merhautová 22.11.2021

Žáci ZŠ Mládí se pravidelně účastní online hodin s rodilými mluvčími v rámci projektu, na kterém spolupracuje nakladatelství Pearson s BBC. Dne 18. 11. 2021 se uskutečnila další hodina, tentokrát s názvem „Do smartphones make us smarter?“. 

V dnešní době si jen těžko můžeme představit náš život bez chytrého telefonu. Je to dobrý pomocník nebo skrytý nepřítel, na kterém se stáváme čím dál závislejší?

Tuto a mnoho dalších otázek si během 60 minut kladli účastníci zmíněného projektu – žáci z 10 škol. Pocházeli ze zemí blízkých, ale i hodně vzdálených: Polska (školy z Chełmu a Vratislavi), Maďarska, Ukrajiny, Itálie, Ruska, Řecka a Indonésie. Nechyběla i další česká škola z Duchcova. Za naši školu se zúčastnili žáci 9. B. Hodinu vedl Michael Brand. Pochází z města Aylesbury v Anglii, ale v současné době vyučuje ve Španělsku.

Díky současným technickým možnostem mohli všichni žáci velmi rychle a bezprostředně reagovat na kladené otázky, hodnotit videa, která jim Michael promítl, a vyjadřovat své názory. Naši žáci měli příležitost vyzpovídat žáky z Vratislavi (Wroclaw). Stihli odpovědět i na jejich otázky. Nakonec se mohli přesvědčit, že rozdíly mezi způsoby využití chytrých telefonů se zase tak moc neliší. I v polské škole je používání mobilů zakázáno, stejně jako na naší škole. I u nich učitelé dovolují žákům používat mobily v hodinách, pokud jsou využívány k účelům výuky.

Po skončení hodiny jsme dostali za úkol provést šetření, na jehož základě žáci natočí video a seznámí ostatní školy s tím, jak a proč žáci používají mobily, kolik hodin tráví před obrazovkou a zda jsou díky chytrým telefonům chytřejší.

 Je potěšující, že naši účastníci neměli problém rozumět Michaelovi i žákům z jiných zemí, byli schopni formulovat své názory a aktivně se zapojovat do jednotlivých činností. Doufejme, že je zájem o studium cizích jazyků bude provázet po celý život.

 PhDr. Doubravka Matulová, vyučující Aj


¨¨¨¨


Powered by Froala Editor