Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Evropský den jazyků | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Evropský den jazyků

Norbert Tlustý 30.09.2022

Evropský den jazyků je pevnou součástí začátků školního roku na ZŠ Mládí po více jak deset let.  

Tento rok jsme se rozhodli uspořádat místo tradičního projektového dne trochu jinou oslavu. Hlavním tématem budou barvy a jejich pojmenování v různých světových jazycích. Pondělí 26.9. tak bude věnováno červené, úterý žluté, čtvrtek modré a pátek zelené barvě. Aktivity ukončíme v pondělí 3.10. černobílým dnem. 

Barvy se stanou součástí nejen jazykových hodin, prostoupí částečně výuku ve všech předmětech. Během každého dne pak vznikne velký plakát složený z názvů jedné barvy v cca třiceti jazykových mutacích.  

A abychom si týden barev opravdu užili, pokusíme se přijít do školy oblečeni (alespoň částečně) v barvě dne. 

Fotografie a výstupy z EDJ 2022 budeme průběžně publikovat zde.

Powered by Froala Editor