Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Do tajů sportovní fotografie | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Do tajů sportovní fotografie

Jaroslav Vodička 06.03.2023

Na konci února se žáci 9. ročníku ZŠ Mládí mohli díky dlouhodobé spolupráci s Czech Photo Centre zúčastnit programu a výstavy s názvem Sportovní fotografie 2022. V butovické galerii na nás čekali profesionální fotografové Dan Materna a Michal Šula, kteří byli nejen průvodci komentované výstavy, ale především dokázali žáky vtáhnout i do zákulisí světa sportovní fotografie. Rovněž jim byli k dispozici jako experti na všechny zvídavé otázky, což bylo skvělé i proto, že řada žáků sama fotografuje, s fotografováním začíná nebo tom uvažuje. A to i díky fotoworkshopům, které naši žáci mohli v posledním roce absolvovat pod vedením profesionálů z Czech Photo Centre.

Výstava Sportovní fotografie je vlastě soutěžní přehlídkou zahrnující fotografie Klubu sportovních novinářů. Letos byla tato soutěž o to významnější, že se konala v roce, kdy si připomínáme 100 let Klubu sportovních novinářů a výstava je v celkovém pořadí už třicátá. Opravdovou zvláštností byly fotografie sportovních okamžiků z dob proticovidových opatření. Děkujeme oběma našim průvodcům-fotografům i celému Czech Photo Centre.

PhDr. Jaroslav Vodička, ředitel školy

Obsah obrázku text, osoba, galerie, místnost

Popis byl vytvořen automaticky

Powered by Froala Editor