Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Cambridgeské zkoušky z angličtiny pro mladší žáky YLE | ZŠ Mládí

ZŠ Mládí

Co se v Mládí naučíš...

Cambridgeské zkoušky z angličtiny pro mladší žáky YLE

Norbert Tlustý 14.12.2022

MEZINÁRODNÍ CAMBRIDGESKÉ ZKOUŠKY pro mladší žáky 2023

Cílem cambridgeských zkoušek pro mladší žáky (3. – 6. ročník) Cambridge Young Learners English Tests je vyzkoušet si odpovídající a smysluplné používání jazyka, změřit přesně a dostatečně žákovy jazykové schopnosti a dovednosti, vytvořit kladný vztah k mezinárodním zkouškám a povzbudit žáky k efektivnímu učení a učitele k výuce. Zkoušky jsou pro žáky velmi motivující. Výsledky, oceněné mezinárodní institucí absolventům zkoušek, dodávají pocit jistoty a sebevědomí v používání angličtiny a jsou silným povzbuzením k jejímu dalšímu studiu. 

Zkoušky se uskuteční 2. března 2023 v budově ZŠ Mládí v případě dostatečného počtu kandidátů.

Cambridge Young Learners English Tests 

Cambridgeské zkoušky pro děti ve věku od 7 do 12 let ve třech úrovních:

YLE PRE A1 Starters pro žáky 3. – 4. tříd: Základní úroveň zkoušek pro děti od 7 let, které již absolvovaly přibližně 100 hodin studia angličtiny. Časti testu: čtení a psaní (20 minut), poslech (přibližně 20 minut), mluvení (3-5 minut). V testu kandidáti rozeznávají barvy, odpovídají na jednoduché otázky o sobě a píšou jednoduché jednoslovné odpovědi na základní otázky.

YLE Movers pro žáky 4. – 5. tříd: Druhá úroveň zkoušek pro děti je vhodná pro děti mezi 8 a 11 lety, které za sebou mají asi 175 hodin jazykové výuky. Části testu: čtení a psaní (30 minut), poslech (přibližně 25 minut) 3. mluvení (5-7 minut). V testu kandidáti prokazují porozumění jednoduchým anglickým pokynům, vyplňují jednoduchý dotazník či odpovídají na jednoduché otázky o sobě, odpovídají na otázky a zapisují jednoduchá fakta (jako dny v týdnu, časy, jména), která slyšeli nebo četli v dětském příběhu. Úroveň jazyka: A1 podle Společného evropského rámce.

YLE Flyers pro žáky 5. – 6. tříd: Třetí a nejnáročnější z testů byl navržen pro děti od 9 do 12 let, které završily zhruba 250 hodin jazykových studií. Je srovnatelná s úrovní zkoušek Cambridge Key English Test (KET) a je tak prvním krokem k hlavnímu souboru mezinárodně uznávaných cambridgeských zkoušek pro mládež a dospělé. Části testu: čtení a psaní (40 minut), poslech (přibližně 25 minut), mluvení (7-9 minut). V testu kandidáti vysvětlují rozdíly mezi dvěma obrázky či příběhy, píšou nebo vypráví jednoduchý příběh, dotazují se a používají minulý čas. Úroveň jazyka: A1 podle Společného evropského rámce.

S výběrem té nevhodnější zkoušky vám nejlépe poradí vyučující angličtiny. Registrovaní kandidáti – žáci budou mít možnost zúčastnit se schůzek s učiteli angličtiny, kde budou podrobně seznámeni s průběhem a náplní zkoušky. O termínech těchto schůzek budeme včas informovat.

Přihlášku na zkoušky spolu s výší poplatku najdete k vytištění níže nebo si o ni mohou zájemci říct vyučujícím angličtiny, třídnímu učiteli nebo si ji vyzvednout v recepci školy. Přihlášku odevzdejte třídním učitelům nebo učitelům angličtiny, popř. zástupci ředitele 1. stupně do 12. ledna 2023.

Jakékoliv dotazy ke zkouškám vám zodpovědí učitelé angličtiny nebo zástupce ředitele pro I. stupeň. 

PŘIHLÁŠKA

Naší škole byl opět udělen certifikát člena projektu Britské rady ADVANTAGE


Powered by Froala Editor