Krajské kolo Poháru rozhlasu

Norbert Tlustý 27.05.2024

Obrovského úspěchu dosáhly starší žákyně na krajském kole Poháru rozhlasu. Soutěž, kterou již několik desítek let pořádá český atletický svaz pro školní děti, pravidelně přináší velmi vysokou úroveň sportovních atletických výkonů. V Poháru rozhlasu se soutěží v 6 atletických disciplínách – běh 60 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, běh na 1000 m a štafeta 4x 60m. Sestavení týmu a správné rozdělení disciplín je důležitý první krok vedoucí k úspěchu. Každá žákyně může startovat pouze ve dvou disciplínách plus štafetě. Základ úspěšného týmu letos tvořily atletky – Marianna Vaňková, Agáta Málková, Nicola Nováková a Aneta Dvornáková, které přinesly družstvu nejvyšší počty bodů. Často předvedly výkony na hraně osobních rekordů. V první části soutěže v obvodním kole je výborně doplnily Sofie Sojáková, Amálie Králová, Kateřina Svěráková a Kristýna Harnochová. Z obvodního kola družstvo postoupilo ziskem 5900 bodů. Věděli jsme, že nebude snadné počet bodů obhájit. Na krajské kolo bylo třeba upravit soupisku z důvodu nepřítomnosti Amálie a Kateřiny. Výborně je nahradila na běh 1000 m fotbalistka Anna Oudránová a jako náhradnice Eliška Hřebejková.

Na krajském kole, které se konalo na stadionu Kotlářka se podařilo všem žákyním zopakovat výkony z předchozího kola. Nejvyšší počet bodů z dané disciplíny získaly Agáta Málková a Nicola Nováková ze skoku do výšky a Aneta Dvornáková a Marianna Vaňková ze sprintu na 60 m. Celkový počet bodů v obrovské konkurenci nejlepších pražských kol zajistil umístění na výborném 3.místě.

Všem dívkám náleží velká pochvala za vynikající reprezentaci školy.

Kateřina Wollnerová, vyučující TV