Krajské kolo Olympijského víceboje

Norbert Tlustý 27.05.2024

Postupující žáci z obvodního kola se 15.5.2024 zúčastnili krajského kola Olympijského víceboje. Závod se konal nově na stadionu FTVS. Naše škola měla velké zastoupení napříč kategoriemi včetně družstva. Letos pořadatelé připravili nový formát soutěže s částečně pozměněnými disciplínami. Závodilo se v pětiboji, který se skládal z běhu na 60 m, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem, shybů/2 min a výběrové disciplíny běhu na 1000 m nebo driblinku/2 min.

Celkově se družstvo umístilo na sedmém místě. Mezi jednotlivci největšího úspěchu dosáhly naše nejmladší závodnice. Na 1.místě se umístila Anna Adamková, na 2.místě Ella Pejšková mezi dívkami ročník 2014. Na 3.místě se umístili Šimon Růžička v ročníku 2011 a Nicola Nováková v ročníku 2009.

Bohužel zatím není jasné, jakou formou proběhne republikové finále. Čekáme na vyjádření organizátorů.  Kdyby vše bylo jako v minulých letech, měli bychom 4 postupující na republikové finále do Brna.

Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Kateřina Wollnerová, vyučující TV